Шкільна бібліотека

СТАРОПОКРОВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ ЧУГУЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Протокол

засідання педагогічної ради

04.03.2019 №1

 

Голова: Давиденко В.Н.

Секретар: Пузікова Т.Є.

Присутні: 16 педагогічних працівників (список додається)

Порядок денний:

 1. Про виконання рішень минулої педагогічної ради (Смоловик Л.О.  заступник директора з  навчально-виховної роботи).
 1. Про замовлення підручників для учнів 2 класу.                                                 СЛУХАЛИ:

Заступника директора з навчально-виховної роботи Смоловик Л.О., яка проаналізувала роботу педагогічного колективу Старопокровської ЗОШ щодо виконання рішень минулої педагогічної ради

УХВАЛИЛИ:

 1. 1 Взяти інформацію до уваги

Упродовж навчального року

 1. СЛУХАЛИ:

Заступника директора з навчально-виховної роботи Смоловик Л.О., яка ознайомила присутніх з інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вибору та замовлення підручників.

УХВАЛИЛИ:

3.1. Замовити підручники для учнів 10 класу згідно інструктивно-методичним рекомендаціям.

До 07 березня 2019 року

 

Голова педагогічної ради:                                                В.Н.Давиденко

Секретар:                                                                             Т.Є.Пузікова

 

Список присутніх:

 1. Давиденко В.Н.
 2. Смоловик Л.О.
 3. Пузікова Т.Є.
 4. Кащавцева Н.О.
 5. Строменко О.В.
 6. Сазонова Н.Ф.
 7. Кислинська А.В.
 8. Мельникова В.Г.
 9. Іваненко Г.М.
 10. Чередніченко В.М
 11. Іваненко В.В.
 12. Муравльов Ю.І.
 13. Миланко О.А.
 14. Кошиль Є.М.
 15. Яськова І.В.
 16. Блудова Н.М.

 Графік роботи бібліотеки:

8-00 – 12-30 – щоденно

Бібліотекарь : Кащавцева Н.О.

 ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛЬНОЇ  БІБЛІОТЕКИ   

  У 2018/2019 навчальному році педколектив школи продовжить працювати над проблемою: «Патріотичне виховання молодого покоління – передумова розвитку державності».

Тому головним завданням бібліотеки залишається  формування особистості дитини, розвиток її духовних, пізнавальних і творчих можливостей; підвищення професійного рівня вчителів.

У 2017/2018 навчальному році шкільна бібліотека працювала згідно з річним планом, який відображає специфіку роботи з педагогічним та учнівським  колективами, відповідно до Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міносвіти від 14.04.1999 № 139.

Книжковий фонд бібліотеки відповідає її призначенню. Художня література розміщена в алфавітному порядку. Методична та науково-пізнавальна література розставлена згідно з Доповненнями і виправленнями до таблиць ББК для дитячих та шкільних бібліотек.

В роботі з фондом бібліотека орієнтується (згідно з Конституцією України та Законом України «Про мови») на примноження, збереження і максимальне використання української літератури, врахування при

комплектуванні фонду запитів читачів на українську книгу та твори українських письменників відповідно до навчальних програм.

Наявна і систематично ведеться українською мовою на належному рівні регламентована бібліотечна документація: інвентарні та сумарні  книги обліку бібліотечного фонду та фонду підручників, щоденник роботи. Ведуться реєстраційна картотека руху підручників, книги обліку книг, прийнятих взамін загублених, книга обліку подарункових видань. Робота з  фондом підручників ведеться відповідно до Інструкції  про порядок доставки, комплектування й обліку навчальної літератури.

Виконуючи основні функції бібліотеки:  інформативно-просвітницьку і духовну, бібліотека школи проводила певну роботу.

Навчальний процес був забезпечений підручниками (на 100%).

Згідно з програмами учні одержали комплекти підручників. Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмною літературою та літературою для позакласного читання, а також літературою  для рефератів, доповідей. Необхідно зазначити, що основні фонди (художня, дитяча та галузева література)  не можуть на сьогодні задовольнити потреби учнів повністю, у зв’язку з тим, що значна їх частина є застарілою і не користується попитом, а оновлення фондів за рахунок бюджету за останні роки практично не відбувається. Тому забезпечення галузевою літературою предметів природничого циклу, екології, історії, мистецтва відбувається в значній мірі за рахунок мережі Інтернет. На допомогу вчителям, учням для формування ключових  компетентностей           бібліотека використовує різноманітні форми роботи: бібліографічні огляди, вікторини, інтелектуальні ігри, подорожі, бесіди, конкурси, консультації, тематичні дні тощо. З цією метою у бібліотеці оформлені тематичні полиці, теки.

Протягом року було оформлено:

– виставки «День  знань», «Твої улюблені книжки», «Сторінки історії України», «Держава і право»,  «Голодомор  в Україні», «Нові підручники», «Видатні події і постаті України», «Вони захищали Вітчизну», «Тих днів не забудемо ніколи»; «Наша мова солов’їна», «Азбука ввічливості», «Для вас, допитливі», «Бібліотека і книги – ваші порадники і друзі», «Книга – скарбниця мудрості»,   «Наш біль –  Чорнобиль», «Ні – насильству» та інші.

– тематичні полиці та куточки «Дивовижний світ природи», «Держава і право», «Здоровий спосіб життя», «Традиції українського народу», «Люби і знай свій рідний край», «На допомогу класному керівнику»;

– картотеки «На допомогу вчителю», «Повернуті імена», «Народознавство», «Краєзнавча картотека».

Впродовж року проводилась масова робота з популяризації літератури. Бібліотека працювала в тісному контакті з педагогічним колективом школи. Проведено масові заходи:

– вікторини «Звідки до нас прийшла книга» (5 клас), «Чи знаєш ти свій рідний краї» (6 клас);

– години цікавої інформації «Що ти знаєш про повітря» (7 клас), «Цікаве про пустелю» 6 клас), «Це цікаво знати» (8 клас);

– конкурси «Найуважніший читач» (9 клас), малюнків «Герої улюблених книжок» (2-5 класи), читців до Дня рідної мови (5-11 класи);

– бесіди «Права дитини – права на майбутнє» (1-11 класи), «Голодомор в Україні» (1-11 класи);

– гра-мандрівка «У гості до правил поведінки» (2-3 класи),

– огляди літератури «Нові літературні джерела» (5-9 класи),

– інтелектуальна гра «Для самих розумних» (8-9  класи),

– години спілкування «Книги і бібліотеки різних віків і народів» (5-11 класи), «Україна – держава Європейська» (5-11 класи), «Чужого навчайтесь й свого не цурайтесь» (5-11 класи); «Попіл Чорнобилю» (1-11 класи); Урок пам’яті до 68-річниці Великої Перемоги.

Кожен місяць бібліотека інформувала читачів про визначні дати, ювілейні літературні дати, також до цих знаменних дат були оформлені книжкові виставки.

Традиційно бібліотека проводила  Тиждень дитячого читання. Так, для учнів 1-3 класів проводилася вікторина «Мої улюблені казки»; учням 7-11 класів був запропонований перегляд літератури «Знай. Люби. Бережи». Учні 4-5 класів активно брали участь в літературній грі «Казковий калейдоскоп». Ерудити 8-9 класів змагались у конкурсі «Для самих розумних». В рамках Тижня літератури учні школи презентували інсценування уривків з різних творів. Також учні 6-9 класів відповідали на питання вікторини «Безсмертний Кобзар та його творчість» (до 199-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка).

 Систематично бібліотека проводить консультативну роботу для учнів і вчителів у підготовці і проведенні шкільних олімпіад, конкурсів, предметних тижнів, рефератів, доповідей.

Бібліотекар приділяє увагу індивідуальній роботі з читачами: вивчала читацькі інтереси 5-6 класів, привертала учнів до планового читання за рекомендаційними списками літератури та індивідуальними планами читання, проводила бесіди під час видачі літератури.

За рік до бібліотеки записалось 23 читача, з них – 20 учнів, що складає 82% від загальної кількості учнів.

В роботі з підручниками проводились сплановані заходи. На протязі року проведені бесіди: «Як створюється книга» (3 класи), «Підручник – твоє обличчя» (7 класи), «Твоє ставлення до підручника» (9 класи) та інші; бібліотечні уроки; реставрацію книг (відремонтовано 140 примірників); оформлення книжкових виставок «Нові підручники», «Книга дякує», «Книга скаржиться».

 Завдяки акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці» фонд бібліотеки поповнився енциклопедіями, довідниками, художньою літературою в кількості 16 книгу

Протягом року бібліотека інформаційно забезпечувала всі аспекти навчально-виховного процесу школи. В наявності та ведуться АК, СК,СКС, картотека «На допомогу вчителю»; поповнюються тематичні папки на допомогу вчителям в проведенні виховних заходів.

Шкільна бібліотека  співпрацює з сільською бібліотекою. Всі заплановані  в річному плані заходи виконано.

Разом з тим в роботі бібліотеки мають місце недоліки:

 • відсутня  читальна зала;

–    недостатня кількість книжково-ілюстративних  виставок.

–    низька активність учнів 7, 8-х класів

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І НАПРЯМКИ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ НА 2018/2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1. Популяризація книг, формування світогляду дітей, реальна допомога кожному в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів.

2. Допомога у вивченні та засвоєнні шкільної програми, організація дозвілля дітей.

3. Виховання в учнів бережливого ставлення до шкільних підручників.

4. Підвищення методичної, педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

5. Подальший розвиток інформативної функції шкільної бібліотеки як інформаційно-культурного центру школи.